Joanna Milena Just
logopeda, oligofrenopedagog, dyrektor poradni
Joanna Just od ponad 15 lat pracuje z dziećmi i dla dobra dzieci. Jest logopedą, specjalistą zaburzeń komunikacji językowej, oligofrenopedagogiem, a także specjalistą Monachijskiej Funkcjonalnej Diagnostyki Rozwojowej.
Jako logopeda dziecięcy specjalizuje się w zaburzeniach rozwoju mowy i komunikacji m.in. stymulacji rozwoju mowy małego dziecka (ORM), zaburzeniach mowy o typie afazji, dysfazji, SLI, logofobii, mutyzmie, a także w zaburzeniach płynności mowy tj. jąkanie, giełkot. Jest dyrektorem Poradni Psychologiczno – Logopedycznej NEOLOGOPEDIA.
Reprezentuje pogląd, iż działania terapeutyczne powinny opierać się na wynikach rzetelnie przeprowadzonych badaniach, odnosić się do wiedzy i doświadczenia, a przede wszystkim uwzględniać wartości i potrzeby pacjenta.
Pracuje z dziećmi kompleksowo i holistycznie. Prowadzi wieloaspektowe konsultacje logopedyczne oraz konsultacje i diagnostykę rozwoju psychoruchowego. Zajmuje się:
- diagnostyką logopedyczną,
- terapią logopedyczną,
- wczesną interwencją logopedyczną,
- diagnostyką rozwoju psychoruchowego dziecka,
- zaburzeniami komunikacji werbalnej,
- oceną sprawności aparatu artykulacyjnego, fonacyjnego, oddechowego,
- stymulacją rozwoju mowy,
- niepłynnością mowy (jąkaniem),
- oceną i doskonaleniem umiejętności komunikacyjnych,
- karmieniem terapeutycznym,
- konsultacją i badaniem kompetencji szkolnych,
- Monachijską Funkcjonalną Diagnozą Rozwojową,
- profilaktyką edukacyjną i rozwojową,
- diagnozą i terapią grafomotoryczną,
- terapią ręki (Certyfikat Kurs I i II stopień PTR),
- arteterapią,
- logorytmiką,
- emisją głosu,
- szkoleniami dla rodziców,
Nieustannie podnosząc kompetencje w swoim portfolio posiada świadectwa, dyplomy i certyfikaty potwierdzające nabyte wykształcenie i umiejętności z których najważniejsze to wydane przez: Uniwersytet Łódzki, Państwową Wyższą Szkołę Filmową i Teatralną w Łodzi, Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Łodzi, Akademię Humanistyczną w Łodzi, University of Texas w Austin USA , Edukacyjno –Rehabilitacyjne Centrum Wspierania Rozwoju, Polski Uniwersytet Wirtualny, Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla w Krakowie.